Keverő, felvevő és mi az a nyereség?
Van, hogy jól jön egy keverő, de nem biztos, hogy szükségünk van rá a műsorunk rögzítéséhez. Az eszköz azonban nem az egyetlen megoldás a felvétel vezérlésére. Azért pedig tényleg teljesen felesleges keverőt venni, mert az olyan stúdiós dolog, amivel illik rendelkezni.
Hosting szolgáltató
A podcastok mögötti technológia rendkívül egyszerű: kell egy felület a podcastunknak, ahonnan a hallgatóink elérik majd, azaz tárhelyre van szükség az mp3-aknak és egy RSS-hírcsatornára (ez egy fájl), ami megmondja a hallgatóinknak, ha új adást tettünk elérhetővé. Ezeket akár össze is lehet barkácsolni, de nagyon nem ajánljuk, mert már megtették helyettünk.
Minimál technika a legelején
Mi az az összeállítás, amivel már elfogadható minőségben rögzíthetünk podcastokat, a lehető legkisebb beruházás mellett? A válasz attól függ, milyen podcastot fogunk készíteni.
Milyen típusú podcastokat ismerünk?
Könnyű lenne a kérdést azzal elintézni, hogy mindenfélét, de mi nem a könnyű utat választjuk! Felsorolunk inkább néhány típust, hogy könnyebb legyen kiválasztani, hozzád melyik megközelítés illik a leginkább, mivel bővíthetnéd meglévő podcasted tematikáját.
Podcastolni akármiről lehet?
Igen, ha a beszélők érdekes, megjegyezhető személyiségek. Némi segítséget (nevezzük inspirációnak) a témaválasztáshoz azért adhatunk – nézzük meg, miről szokás podcastokat készíteni.
Mi kell az induláshoz? Nem csak technika!
Hangot felvenni majdnem mindennel lehet. Kivételt talán csak a száraz kiflicsücsök képez, de ebben se vagyunk teljesen biztosak. Hangfelvételre alkalmas egy újabb okostelefon, egy jobb minőségű webkamera vagy az otthoni számítógépre kötött gamer mikrofonos fejhallgató. A fentiek egyikétől sem szabad tökéletes hangminőséget várni. Még az az amúgy drága gamer fejhallgató, amibe olyan jól bele lehet üvölteni, hogy “mesterlövész a toronyban”, sem arra van tervezve, hogy beszédet rögzítsünk vele…